ÖR-KOOP'dan üretici için önemli bir yatırım daha

Kurulduğu ilk günden bu yana tarımsal ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR-KOOP), sıcak havalarda çiftçilerin meyve ve sebzelerini depolama gereksinimi duymasından dolayı soğuk hava deposu yapılması için çalışmalara başladı.

ÖR-KOOP, yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Nazilli ve çevresinde yaz aylarının sıcak geçmesi nedeniyle çiftçilerin meyve ve sebzelerini koruması için Kuyucak Aydınoğlu Mahallesi'nde yapılacak olan soğuk hava deposunun ihalesi yapılarak yapım çalışmaları başladı.

KOOPERATİFİMİZİN HEP BİR ADIM İLERİ GİTMESİ SAĞLANMIŞTIR

Bugüne kadar üretici ve çalışanlarla kurdukları gönül birliğini güç birliğine dönüştürdüklerini dile getiren ÖR-KOOP Başkanı Ünal Önal, "Çiftçilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte el ele verip her türlü ekonomik şartlarda tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. İki bin 680 ortağı olan, Aydın’ın 8 ilçesinde 210'u aşkın noktasından günlük 300 ton süt toplayan ve 9 büyük süt firmasına pazarlayan büyük bir kooperatif haline geldik. Geçtiğimiz yıllarda gerek süt ve süt ürünleri gerekse hayvancılık alanında yatırımlar yapılmış, devletimizin sunduğu hibe destek projelerinden yararlanarak süt ürünleri çeşitliliği arttırılmış, kurulan yem fabrikası ile de üreticimize yem hizmeti de sunulmuş, böylelikle kooperatifimizin hep bir adım daha ileri gitmesi sağlanmıştır." dedi.

SOĞUK HAVA DEPOSUNUN İHALESİ YAPILDI

Soğuk hava deposunun yapımı için KKYPD'ye proje başvurusu yaptıklarını ve 1 milyon lira hibe çıktığını belirten Önal, "Kooperatifimiz, Kuyucak Aydınoğlu Mahallesinde mevcut yem fabrikamızın ön cephesinde yer alan 6 bin metrekarelik arsasında,175 Ada/10 parsel bin 900 mertrekare alan üzerine biri şoklama, biri de -18 C çift rejimli olmak üzere toplam 7 soğuk odadan oluşan bir soğuk hava deposu yaptıracaktır. Tesisimizin yaklaşık maliyeti 3 Milyon 700 bin liradır. İhalesini gerçekleştirdiğimiz ve anahtar teslimi en geç 30 Haziran 2019 olacak tesisimizin tüm üreticilerimize, kooperatifimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

28.08.2019