Haberler

Önal; “ÖRKOOP’a süt tozu tesisi yapımında destek sözü aldık”

Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi(ÖRKOOP) Başkanı Ünal Önal, AK Parti Aydın Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ile birlikte Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’yi ziyaret etti.

Ziyarette, Aydın ilindeki tarım ve hayvancılık, süt sektörü ve sorunlarının yanı sıra tarımsal yatırımlar masaya yatırıldı. Öte yandan üreticilerin emeklerinin karşılık bulması, ürünlere hak ettikleri değeri verebilmek adına kooperatifçiliğin ve kooperatifin önemine ve çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

whatsapp-image-2021-04-30-at-15-20-51.jpeg

ÖRKOOP’a süt tozu tesisi kazandırılacak
Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi(ÖRKOOP) Başkanı Ünal Önal, Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’ye sektöre gösterdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Önal, bakanlıktan talep edilen isteklerin kısa süre içerisinde yerine getirilmesinin ÖRKOOP için çok büyük bir gelişme olduğunu söyledi. Önal, “Et Süt Kurumuna verdiğimiz süt kotamız sayın bakan yardımcımızın talimatıyla artırıldı. Özellikle süt sektöründe sıkıntılar yaşadığımız bu aylarda bizim gibi süt toplayan kooperatif, birlik ve müteahhitler, süt tozu tesislerinin yetersiz ve doluluğundan dolayı sütünü süt tozu yaptıramamakta olduğunu bu konuda sorunların önümüzdeki günlerde ve bayramda dahada artacağını öngördüğümüzü ve bakanlığımızın bu konuda çalışma yapmasını ihtiyaç duyduğumuzu ilettik. Süt pazarındaki sıkıntılar konusunda Bakan Yardımcımız Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece’ye bilgi sunduk. Önümüzdeki yıllarda ÖRKOOP’a süt tozu tesisi kazandırılması konusunda kendilerinden destek sözü aldık. Bakan yardımcımız bizim için gerçekten çok kıymetli ve çalışkan kendilerini çok takdir ediyorum. Bayram sonrasında mutlaka kooperatifimizi ziyaret edeceği sözünü bana eşlik eden ve kooperatifimizin ve Aydınımızın sıkıntılarını dertlerini beraber aktardığımız sayın milletvekilim Mustafa Savaş ile beraber aldık, iki değerli büyüğüme kooperatifim, üretici ve ortaklarım adına şükranlarımı sunuyorum”diye konuştu.

Kaynak : https://www.nazillihavadis.com/aydin-ve-ilce-haberleri/onal-orkoopa-sut-tozu-tesisi-yapiminda-destek-sozu-aldik-101849h

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.