ÖR-KOOP

1979 yılında 7 üretici tarafından kurulan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR-KOOP), bölgede köylünün desteğini alarak markalaşma yolunda emin adımlara ilerliyor. Peynir, yoğurt, Ayran ve Tereyağı üretimi yaparak; Aydın Bölge Bayisi, Denizli Bölge bayisi ile dağıtımını yapmakta , Kuşadası ,Denizli ve kendi tesisleri önünde kurulu satış marketinde satmaktadır .Kooperatif Merkezi önünde  ve Denizli’de Ankara yolu üzerinde  kurulu kahvaltı salonu ve restoranı ile ÖR-KOOP lezzetlerini sunmaktadır .  Süt sektöründe Aydın’ın Türkiye’ye açılan penceresi olarak bilinen ÖR-KOOP, köylünün ürettiği sütü hijyenik ve sağlıklı ortamlarda işleyerek pazara çıkartıyor. Nazilli ve çevresindeki ( Nazilli , Kuyucak , Buharkent , Karacasu , Bozdoğan , Köşk , Koçarlı ve Sultanhisar )  214 mahalleden, Muğla Kavaklıdere ve Denizli Karayahşiler Kooperatifinden süt toplama faaliyeti gerçekleştiren ÖR-KOOP, 3000 ortağıyla ülkemizin en büyük kooperatiflerinden biri haline geldi.

Nazilli’de kurulu bulunan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR- KOOP) günlük ortalama 325 ton süt toplayarak, 30 tonunu Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip kendi işletme tesislerimizde peynir, yoğurt, ayran ve tereyağı üretimi yaparken, geri kalan 295 tona yakın sütü de Pınar, Gönenli Süt, Aynes, Muratbey , Seksüt , Algür, Altınköy, İzpey, Bahçıvan, Standart ve Kaanlar gibi süt firmalarına satarak bölge ekonomisine ve bölge çiftçilerine katkı sağlıyor.

2017 yılı Nisan ayında üretime başlayan YEM FABRİKASI ile üreticilerine kendi fabrikalarında yapılan yemi pazarlamaya başlamıştır ve bu konuda Türkiye’deki yem fabrikası sahibi olan tek tarımsal kalkınma kooperatifidir .

2019 Kasım ayında faaliyete geçen yaklaşık 2000 metre kare kapalı alana sahip soğuk hava deposu ile bölgenin soğuk hava depo  ihtiyacını karşılamaktadır .

2020 Şubat ayında faaliyete geçen organik paketleme tesisi ile bölgeye hizmet etmektedir .

Makine ekipman, kışlık ve yazlık her türlü kaba yem tohum tedariki, veterinerlik hizmetleri gibi hizmetlere üretici ortaklarına yardımcı olmaktadır.

Kooperatif tesisleri içinde bulunan Süt ürünleri satış marketleri ve kafeteryası ile gelen misafirlere kaliteli ve ekonomik yiyecekler sunmaktadır.