Haberler

EFELER BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

Efeler Belediyesi ile Nazilli ve Çevre Tarımsal Kalkınma Kooparatifi (ÖRKOOP) arasında ekonomik durumu kötü olan ailelerin çocuklarına süt dağıtımı için protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Efeler ’de 2 bin aileye haftanın 5 günü 2 bin litre süt dağıtılacak. Bir litrelik şişeler içinde dağıtılan sütlerin yanında 500 aileye çocuklar için kumanya dağıtımı yapılacak.

“EFELER BELEDİYESİ İLE BERABERİZ”

İmza töreninde konuşma yapan ÖRKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Önal, “Böyle bir oluşumda sayın başkanımızın çok büyü rolü var. Bizi görüşmeye çağırdı. Çocuklara, maddi durumu olmayanlara süt dağıtmak istediğini söyledi. Böyle bir oluşumda ÖRKOOP’u düşünmesi bizi çok mutlu etti. Biz de hemen kabul ettik. Kasım ayının başı itibariyle bu işe başladık. Şu ana kadar çok iyi yürüttük. Bize geri dönüşler çok iyi oldu. Bu işin daha da büyümesi gerektiğini düşünüyorlar. Bundan sonraki oluşumlarda ÖRKOOP Efeler Belediyesi ile beraber olacaktır” dedi.

“TEŞEKKÜR EDERİM”

Projenin tanıtımını yapan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay da, “Bazı teknik eksiklikler vardı. Ünal bey ‘Hayatımda duyduğum en önemli sosyal sorumluluk proje bu’ dedi. Ne gerekiyorsa yapacaklarını söylediler. Eksik olan makinaları aldılar. Ekonomik durumu zor olan ailelerin çocuklarının da beslenmeleri için bizde elimizi taşın altına koyacağız dediler. Kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

“HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Projenin seçim vaatleri arasında olduğunu hatırlatan Başkan Atay, bir sözünü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Atay konuşmasına şöyle devam etti: “Söz vermiştim seçimlerden önce. Hayallerim var demiştim. Hayallerimin birisi de buydu. Bunu da gerçekleştirdik. Bunu çok yüksek masraflarla yapmıyoruz. Sağ olsunlar kar bile etmiyorlar. Çok düşük rakama bunu bize sağladılar. Dağıtım ağında şu anda biraz eksikliklerimiz var. Onları tamamlayacağız. Sadece süt konusunda değil, ekonomik durumu iyi olmayan beslenme çantalarına yiyecek koyamayan aileler için kumanya veriyoruz. Bu kumanyayı da eni işleri olmadığı halde bu projede bize destek olarak yaptılar. Çalışmalarımız davam edecek.”

Protokol imza törenin ardından Atay ve Önal ÖRKOOP personelleriyle berbaer süt dağıtım aracı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak :https://gazeteaydin.com/haber/3661170/efeler-belediyesinden-ornek-proje

Bir cevap yazın