Haberler

ÖRKOOP rekor kırdı

Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖRKOOP) her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kooperatifçilikte bölgenin yıldızı konumunda bulunan ÖRKOOP süt üretiminde 5 Mart 2021 tarihi itibarıyla günlük 350 tona ulaşarak kendi tarihinin rekorunu kırdı. ÖRKOOP Başkanı Ünal Önal, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında toplanan süt miktarının giderek arttığını söyledi. Önal, günlük süt miktarının 320 tondan 350 tona yükseldiğini açıkladı. Önümüzdeki birkaç ay içinde bu rakamı 400 tona çıkarmayı hedeflediklerini belirten Başkan Önal, “Geçen yıl 350 milyon lira olan yıllık ciroyu 2021 yılında 500 milyon liraya çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

HEDEF YILLIK 500 MİLYON LİRA CİRO
ÖRKOOP’un son dönemde süt toplama hinterlantını büyük ölçüde genişlettiğini dile getiren Başkan Önal “Artık Tavas’tan, Buharkent’in köylerine, Muğla Kavaklı’dan Fethiye Seydikemer’e kadar süt topladığımız alanı genişlettik. Buna bağlı olarak günlük topladığımız süt miktarı da arttı. Özellikle büyük çiftliklerden topladığımız süt miktarında ciddi artışlar oldu. Müstahsil sayımız 2 bin 900’ü kooperatif ortağı olmak üzere 4 bin 300’e ulaştı. Geçen yıl 355 milyon olan kooperatifimizin cirosunu 2021’de 500 milyon liraya çıkarmayı hedefliyoruz. Günlük süt toplama hedefimiz ise 500 ton” şeklinde konuştu.

“BAŞARININ SIRRI GÜVEN”
Başkan Ünal Önal ÖRKOOP’un her geçen yıl artan başarısının temelinde “güven duygusu” olduğunu vurguladı. Başkan Önal, “151 çalışanımızla ortaklarımıza ve müstahsillerimize güven temeline dayalı olarak hizmet veriyoruz. Nazilli’ye çok uzak bölgelerdeki süt üreticileri bile kooperatifimize duydukları güven nedeniyle bizi tercih ediyorlar. Çünkü verdikleri sütün bedelini layıkıyla ve vaktinde kimden alabileceklerini araştırıyorlar. Alanımızı genişletmemizin sırrı bu” dedi.

 

Haber Kaynak : https://www.mansetaydin.com/haber/6564579/orkoop-rekor-kirdi

Bir cevap yazın