Haberler

Soğuk Hava faaliyete geçti

Bölgede süt ve süt ürünlerinin lider firmalarından olan ÖR-KOOP, yapımı 4 milyon 500 TL’ye mal olan soğuk hava deposunu faaliyete geçirdi. 1960 metrekare kapalı alana sahip olan soğuk hava deposu bin ton kapasiteye sahip.

Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR-KOOP) bölgenin ihtiyacını karşılayacak ve en büyükleri arasından olan soğuk hava deposunu faaliyete soktu. Bölgede yıllardır süt ve süt ürünlerinde öncülük yapan ÖR-KOOP, Denizli Aydın Karayolu Karacasu yol ayrımında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle başlayan dev tesis de sona gelindi ve faaliyete geçti. Dev projenin 1 milyon TL’sini bakanlık karşılarken, proje toplamda 4 milyon 500 TL’ye mal oldu. Bu projeyle bölgenin en önemli eksiklerinden biri giderilmiş oldu.

“BİN TON KAPASİTELİ”

Soğuk hava deposunun faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden ÖR-KOOP Başkanı Ünal Önal, “Tesisimiz bin ton kapasiteli, bin 960 metrekare kapalı alana sahip. 7 büyük odası ve 18 şoklama odası bulunan deponun sorumlu müdürlüğünü kooperatifimizde uzun yıllardır çalışan Nurettin Zekaoğlu yapacak. Daha tamamlanmadan 1 büyük odası ortaklaşa kuru incir alımı yaparak işbirliği yaptığımız Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğimize, 3 odası Nazilli Tİcaret Borsamıza tahsis edilmiştir. Önümüzdeki 1 ay içinde satın aldığımız organik paketleme ünitesi kurulumu da yapılarak Tarım Kredi Kooperatiflerine kuru incirin yanı sıra fındık, adaçayı, kayısı, hurma vb. kuru gıda ve organik ürün paketlemesi yapacağız. Son olarak ön tarafa ürün satış marketi yaparak tesisimizi tamamlayacağız. Tüm emeği geçenlere teşekkür eder, herkese hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.